Pagalba

Paieška :

 

DIPLOMINŲ DARBŲ PAGALBA. NEMOKAMA KONSULTACIJA. KREIPKIS!
                                                                                                                        

Mokslo dalykas: Teisė
 
 

 
 SANTUOKOS NUTRAUKIMO INSTITUTAS IR JO YPATUMAI LIETUVOS TEISĖJE PO NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO (1990 03 11) Referatas. Apimtis 20 psl. Kodas: R357
- 2%

TEMA: SANTUOKOS NUTRAUKIMO INSTITUTAS IR JO YPATUMAI LIETUVOS TEISĖJE PO NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO (1990 03 11) Referatas. Apimtis 20 psl. Kodas: R357

REFERATAI, Referatas

kodas : R357

SANTUOKOS NUTRAUKIMO INSTITUTAS IR JO YPATUMAI LIETUVOS TEISĖJE PO NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO (1990 03 11)

Referatas. Apimtis 20 psl.

 

Atkūrus Lietuvos Respublikos nepriklausomybę, iki to buvusi teisinė bazė buvo keičiama palaipsniui: 1992-10-25 priimta LR Konstitucija, praėjus 10-mečiui nuo nepriklausomybės atkūrimo buvo parengti ir įsigaliojo nauji kodeksai – Civilinis, Baudžiamasis, Civilinio proceso, Baudžiamojo proceso, Darbo ir kt.

 

Šeimos teisinių santykių klausimai buvo įtraukti į Civilinį kodeksą, kuris įsigialiojo nuo 2001-07-01. Minėto kodekso 3-ioji knyga skirta šeimos teisei.

 

Šiuo metu šeimos santykius reglamentuoja LR Konstitucija, Civilinis kodeksas ir kiti įstatymai, taip pat LR tarptautinės sutartys[1]

Vadovaujantis LR Civiliniu kodeksu[2], santuoka laikoma įstatymų nustatyta tvarka įformintas savanoriškas vyro ir moters susitarimas sukurti šeimos teisinius santykius.

Sutuoktiniais yra laikomi vyras ir moteris, kurie įstaymų nustatyta tvarka yra įregistravę santuoką[3].

 

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad Lietuvoje galioja draudimas tuoktis tos pačios lyties atstovams. LR Civiliniame kodekse sakoma[4], kad santuoką leidžiama sudaryti tik su skirtingos lyties asmeniu.

 

Be to, santuoka yra sudaroma laisva vyro ir moters valia[5]. Bet koks grąsinimas, prievarta, apgaulė ar kitokie valios trūkumai yra pagrindas santuoką pripažinti negaliojančia[6].

 

Galiojančiame LR Civiliniame kodekse yra skiriamos dvi sąvokos: negaliojanti santuoka bei pasibaigusi santuoka.[1] Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas: oficialus tekstas.- Vilnius: VĮ Teisinės informacijos centras, 2000, 3.2 str.

[2] ten pat, 3.7 str. 1 dalis

[3] ten pat, 3.7 str., 2 dalis

[4] ten pat, 3.12 str.

[5] ten pat, 3.13 str., 1 dalis

[6] ten pat, 3.13 str., 2 dalis


 
 
    30.00 €
Atgal
Dalintis
29.40 €   
 

 
 
 
Pagalba

Studento.lt facebook'e


DIPLOMINIAI DARBAI PAGAL UŽSAKYMA SU GARANTIJA! NEMOKAMA KONSULTACIJA OFISE!
STATISTINĖ KIEKYBINIŲ DUOMENŲ ANALIZĖ SU SPSS ir kt.
Galimybę tiesiogiai bendrauti ofise, konsultuotis, derinti rašomo darbo detales.